Komisja zapoznała się z pracami 106 uczestników konkursu na kartkę bożonarodzeniową z wycinanką kurpiowską.

Zwrócono szczególną uwagę na własnoręcznie wykonaną wycinankę, pomysłowość, spójność koncepcji i zgodność z estetyką wycinanki kurpiowskiej - prostotą, równowagą, symetrią i doborem kolorów. Ważne dla Komisji było to, aby prace były wykonane samodzielnie, a efekt adekwatny do możliwości dzieci w danym wieku.
Komisja zgodnie z Regulaminem przyznała następujące miejsca:
Kategoria Przedszkola
I miejsce – Aleksander Ryziński
Wyróżnienie: Maja Gardocka, Zuzanna Ryzińska
Kategoria klasy I - III:
I miejsce – Aleksander Wiśniewski kl. I, Martyna Bałdyga kl. III, Nikola Krzynowek kl. II
II miejsce – Zuzanna Dawid kl. II, Hanna Kobylińska kl. I, Zosia Mrozek kl. I
III miejsce – Alicja Jaksina kl. III, Ignacy Lendzioszek kl. II
wyróżnienie: Kornelia Laskowska kl. II, Tobiasz Kulas kl. III, Adam Golan kl. II, Aleksandra Zabielska kl. II, Antoś Dekarz kl. I, Oliwia Walczak kl. II, Wiktoria Bieńkowska kl. I
Kategoria klasy IV - VI:
I miejsce – Mrozek Małgorzata kl.5, Maria Staniek kl. 6,
II miejsce – Oliwia Mróz kl.6 Lilianna Bogdańska kl. 6,
wyróżnienie: Alicja Żebrowska kl.4, Laura Kiernozek kl.4, Mikołaj Banach kl. 6, Tomasz Mierzejewski kl.6, Natalia Piętka kl. 4, Oliwia Chojnowska kl. 5, Wiktoria Zienkiewicz kl. 4, Hanna Zabielska kl. 4
Kategoria klasy VII - VIII:
I miejsce – Natalia Kiejna kl. 7
II miejsce – Martyna Bendykowska kl. 7, Klaudia Mróz kl. 7
III miejsce – Piotr Pliszka kl. 8, Paulina Laskowska kl. 7
wyróżnienie: Zuzanna Zalewska kl. 7, Paweł Melon kl. 7, Martyna Białobrzeska kl. 7
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Po odbiór nagród zapraszamy do biura Związku Kurpiów, ul. Świętokrzyska 2, Ostrołęka, tel. 29 764 58 30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy 22-23 grudnia, bądź 28-30 grudnia od godz. 8:00 do 15:00.