Na konkurs nadesłano 100 prac, m.in. z Dylewa, Kadzidła, Łysych, Myszyńca, Zawad, Chudka, Wykrotu, Wydmus, Zalasa, Rozóg i Dąbrów.
Komisji przewodziła Izabela Husar - pomysłodawczyni konkursu. Towarzyszyli jej Mirosław Grzyb i Iwona Choroszewska-Zyśk.

A oto zwycięzcy:

Kategoria Przedszkola
I miejsce – Kornelia Biegaj Samorządowe Przedszkole w Myszyńcu
II miejsce – Maria Drężewska SP w Zawadach
III miejsce – Agata Zembrzuska PSP w Wydmusach
Wyróżnienie – Aleksander Gwiazda SP w Zalasiu

Kategoria klasy I - III:
I miejsce – Dominika Wiśniewska PSP w Wydmusach, Maja Niedźwiedzka ZPO w Kadzidle, Michał Gutowski ZPO w Kadzidle
II miejsce – Aleksandra Sakowska ZPO w Kadzidle, Julia Jędrzejczyk PSP w Wydmusach
III miejsce – Aleksandra Pabich ZPO w Dylewie, Małgorzata Zembrzuska PSP w Wydmusach
wyróżnienie: Cezary Madrak ZPO w Dylewie, Alicja Szabłowska ZPO w Dylewie, Lena Turska SP w Zalasiu

Kategoria klasy IV - VI:
I miejsce – Dominik Szymczyk z ZPO w Kadzidle, Laura Maria Kornatko ZPO w Kadzidle
II miejsce – Ewelina Kaczyńska SP w Chudku, Feliks Bałdyga SP w Zalasiu, Wiktor Turski SP w Zalasiu
III miejsce – Gabriela Bachmura ZPO w Dylewie, Kacper Parzych SP w Łysych, Aleksander Nurczyk SP w Łysych
wyróżnienie: Oskar Frąckiewicz SP w Zawadach, Dominika Kubeł SP w Rozogach, Julia Kobus Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach, Julia Białobrzewska SP w Rozogach, Kinga Kaczmarczyk ZS-P w Dąbrowach, Kinga Kobus PSP w Wykrocie, Alicja Jaksina PSP w Wykrocie, Łucja Brakoniecka SP w Myszyńcu, Tobiasz Kulas z PSP w Wykrocie.

Kategoria klasy VII - VIII:
I miejsce – Alicja Krzynowek SP w Łysych
II miejsce – Miłosz Aptacy ZPO w Kadzidle
III miejsce – Otylia Olender SP w Zawadach, Filip Frąckiewicz SP w Zawadach
wyróżnienie: Natalia Lipka PSP w Wykrocie, Wiktoria Kulas PSP Wykrot, Maja Zyra SP w Zawadach, Nikola Krysiak SP w Zalasie, Oliwia Mróz ZPO w Kadzidle.

Komisja zwracała uwagę na własnoręcznie wykonaną wycinankę kurpiowską, pomysłowość, spójność koncepcji i zgodność z estetyką wycinanki kurpiowskiej - prostotę, równowagę, symetrię i dobór kolorów. Ważne dla Komisji było to, aby prace były wykonane samodzielnie, a efekt adekwatny do możliwości dzieci w danym wieku.