Związek Kurpiów Logo
Dołącz do nas
Związek Kurpiów na Facebooku
Województwo Podlaskie na Facebooku

Kurpiki przyznane - baner

Związek Kurpiów
tel. 29 764 58 30
kom. 795 558 289
biuro@kurpie.org
Przekaż 1% podatku
1 procent

Leluja
II Olimpiada Wiedzy o Kurpiach za nami! W rywalizacji wzięło udział 9 szkół i 27 uczestników. Pod czujnym okiem Komisji, której przewodziła Krystyna Łaszczych, przewodnicząca Rady Dialektu Kurpiowskiego w gościnnym Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. A.Chętnika w Ostrołęce uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi historii, kultury i teraźniejszości Kurpiów. W kategorii indywidualnej poszczególne miejsca zdobyły:
I miejsce - Urszula Filipowska z I LO im. T.Kościuszki w Łomży (48 pkt.)
II miejsce - Karolina Bakuła z ZSZ nr 4 im. A. Chętnika w Ostrołęce (47 pkt.)
III miejsce - Amelia Szkodzińska z ZSZ nr 4 im. A.Chętnika w Ostrołęce (44 pkt.) oraz Kinga Malon z II LO im. C.K.Norwida w Ostrołęce (44 pkt.).
Bardzo dobre wyniki uzyskali także: Stanisław Kubeł z II LO im. C.K.Norwida w Ostrołęce (43 pkt.), Dominika Dawid z II LO im. C.K.Norwida w Ostrołęce (40 pkt.) oraz Julia Ślusarska z ZSTiO nr 4 w Łomży (39 pkt.).
W kategorii zespołowej poszczególne miejsca zajęły szkoły:
I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Ostrołęce (127 pkt.)
II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. A.Chętnika w Ostrołęce (124 pkt.)
III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. T.Kościuszki w Łomży (105 pkt.)
Poza miejscami nagrodzonymi, ale z dobrą punktacją znalazły się: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży (100 pkt.), Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie (99 pkt.), Zespół Szkół Powiatowych im. ks. A.Bargielskiego w Myszyńcu (96 pkt.), Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce (93 pkt.), III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce (84 pkt.), Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie (70 pkt.).
- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady, dziś wszyscy są zwycięzcami - mówił Mirosław Grzyb, prezes Związku Kurpiów. - Dziękujemy szkołom i nauczycielom za przygotowanie uczniów. Gratulujemy wiedzy i cieszymy się, że młodzi ludzie sięgają po historię naszego regionu. Zapraszamy za rok!
Dziękujemy instytucjom i samorządom, które wsparły organizację Olimpiady, a są to: Miasto Ostrołęka, Powiat Ostrołęcki, Powiat Przasnyski, Powiat Łomżyński, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. A.Chętnika w Ostrołęce.

KURPIKI 2022

 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest

Honorowy Partner przedsięwzięcia

Współorganizatorzy

Miasto Ostrołęka

Gmina Kadzidło

Kalendarium

Słownik Kurpiowski

Z puszczy do sieci

Magazyn Regionalny Kurpie

Zapraszamy po pobierania i czytania Magazynu Regionalnego Kurpie. Magazyn jest w wersji elektronicznej do pobrania TUTAJ (19 MB pdf)

Sponsorzy i partnerzy

Wycinanka gwiazda