Związek Kurpiów Logo
Dołącz do nas
Związek Kurpiów na Facebooku
Województwo Podlaskie na Facebooku

Kurpiki rozdane

Związek Kurpiów
tel. 29 764 58 30
kom. 795 558 289
biuro@kurpie.org
Przekaż 1% podatku
1 procent

Leluja

Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupéry to klasyka literatury światowej. Dotychczas przetłumaczona na setki języków, dialektów i gwar. W Polsce Mały Książę wydany został w tłumaczeniu na, m.in.: kaszubski, śląski, podhalański, wielkopolski i mazurski. Nadszedł czas, aby Kurpie mieli także kurpiowskie tłumaczenie tej książki. Tłumaczenia podjęło się kilka osób pod kierownictwem Mirosława Grzyba. Książka ma kolorowe ilustracje, twardą okładkę, format A5, liczy 112 stron. To pierwsze kurpiowskie tłumaczenie klasyki literatury.

Cena 30,00 zł, do nabycia w Związku Kurpiów: ul. Świętokrzyska 2, Ostrołęka, nr tel. 29 7645830 oraz +48 795 558 289, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; w ostrołęckich księgarniach: Oświata: ul. Goworowska 1 i Jantar w Galerii Bursztynowej, w Muzeum Kultury Kurpiowskiej lub Allegro.pl

KURPIKI 2023

 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest

Honorowy Partner przedsięwzięcia

Współorganizatorzy

Miasto Ostrołęka

Gmina Kadzidło

Kalendarium

Słownik Kurpiowski

Z puszczy do sieci

Magazyn Regionalny Kurpie

Zapraszamy po pobierania i czytania Magazynu Regionalnego Kurpie. Magazyn jest w wersji elektronicznej do pobrania TUTAJ (19 MB pdf)

Sponsorzy i partnerzy

Rozlicz PIT Online

Wycinanka gwiazda