ul. Świętokrzyska 2, 07-410 Ostrołęka, tel. 029 764 58 30, email: biuro@kurpie.org

Aktualności | Galeria | Dołącz do nas | Kontakt |

Menu

Dwumiesiecznik "Kurpie"

 

 

 

Sklepik
Śpiewnik kurpiowski
Publikacja / Aktualizacja: 10.01.2017.


W sprzedaży ponownie "Śpiewnik kurpiowski", w którym znajduje się 200 pieśni i przyśpiewek kurpiowskich pod redakcją Henryka Gadomskiego. W śpiewniku znajduje się zapis nutowy poszczególnych pieśni oraz ich słowa zapisane po kurpiowsku. Publikacja zawiera ilustracje Teresy Piórkowskiej Ciepierskiej.
Oprawa miękka, 230 str.
Cena: 30 zł.  Kurpie. Legendy i podania (twarda i miękka oprawa)
Publikacja / Aktualizacja: 09.11.2016.
Polecamy II wydanie książki "Kurpie. Legendy i podania". Książka liczy 220 stron, ma format A4. W porównaniu do pierwszego wydania została uzupełniona o kilka opowieści, zrezygnowano z zapisu gwarowego.
Cena: 50 zł (twarda oprawa)
Cena: 35 zł (miękka oprawa)

 Podręcznik z ćwiczeniami do nauki dialektu kurpiowskiego dla początkujących
Publikacja / Aktualizacja: 15.09.2016.


Autorki: Irena Bachmura, Danuta Staszewska
Wydawca: Związek Kurpiów
Podręcznik liczy 136 stron, jego integralną częścią są dwie płyty CD z zapisem ćwiczeń. Publikacja zawiera ćwiczenia, zadania, ilustracje, zdjęcia, scenariusze, pieśni i wiersze. Podręcznik został przygotowany na podstawie reguł opracowanych przez prof. Jerzego Rubacha. Poszczególne zasady wymowy i zapisu głosek kurpiowskich wprowadzane są kolejno według stopnia trudności.
Cena: 35 zł.   Zamówienia
Publikacja / Aktualizacja: 13.01.2016.

Zamówienia należy przesyłać pod adres:Związek Kurpiów, 07-410 Ostrołęka, ul. Świętokrzyska 2.

Wydawnictwa można także zamawiać telefonicznie - 29 7645830 w godz. 10-14 lub drogą elektroniczną: e-mail biuro@kurpie.org

Koszty wysyłki pokrywa zamawiający. KURPIE - najważniejsi w dziejach
Publikacja / Aktualizacja: 13.01.2016.

Książka - album o ludziach, którzy obrazowo mówiąc "szablą, pługiem bądź piórem" sprawili, że Kurpie weszli w XXI wiek z własną historią, kulturą i ugruntowaną tożsamością (fragment ze wstępu).
492 strony, kilkaset zdjęć, 47 barwnych opowieści, papier kredowy, twarda oprawa. 60 złGadki kurpiowskie
Publikacja / Aktualizacja: 19.11.2015.

Leszek Czyż - ur. 18 kwietnia 1962 r.w Lemanie, wsi położonej w północno -wschodnim krańcu Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, gm. Turośl, pow. kolneński.

Z zawodu nauczyciel. Obecnie dyrektor w Szkole Podstawowej im. Stanisława Krupki w rodzinnym Lemanie.Od lat zajmuje się działalnością społeczną, propagowaniem kurpiowskiej kultury,
a szczególnie mowy Kurpiów.Uczestniczył w wielu spotkaniach
z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami poświęconych formom ocalania
i promocji kulturowego dziedzictwa Kurpiów.
Oprawa twarda, cena 25 złKurpiowskie kwiaty
Publikacja / Aktualizacja: 23.01.2015.


Kurpiowskie kwiaty" to publikacja wyjątkowa, tak barwna, finezyjna i urzekająca, jak tytułowe kwiaty, tworzone przez kurpiowskie artystki z bibuły. Książka ta to pokłosie zorganizowanego przez Związek Kurpiów konkursu pod znamienną nazwą Kurpie we wspomnieniach". Wśród nadesłanych dzieł znalazła się właśnie praca Kurpiowskie kwiaty" autorstwa dr Agnieszki Tańskiej. Zajęła ona pierwsze miejsce w kategorii Za bujne bory, za bujne lasy..."

Znajdziemy tu niezwykłą opowieść o pracy społecznej na rzecz chorych dzieci oraz wzruszające i ujmujące za serce ludzkie historie. A wszystko to na tle regionu, gdzie powstają zachwycające kwiaty z bibuły, które tak urzekły autorkę niniejszej publikacji swoim kunsztem i pięknem.


Oprawa: twarda
Cena 22złSłownik Wybranych Nazw i Wyrażeń Kurpiowskich
Publikacja / Aktualizacja: 26.06.2014.


Nakład wyczerpany


Niniejszy Słownik wybranych nazw i wyrażeń kurpiowskich zawiera 3171 haseł, zapisanych zgodnie z regułami pisowni, sformułowanymi przez prof. zw. dr hab. Jerzego Rubacha w pracy: Zasady pisowni kurpiowskiego dialektu literackiego1. Zastosowanie tych reguł daje możliwość zapisania mowy kurpiowskiej, w tym swoistego brzmienia głosek kurpiowskich. Nie można tego osiągnąć znakami polskiego języka literackiego. Trzeba mocno podkreślić, że mowa Kurpiów jest mową polską i nie stanowi odrębnego języka, ale jest jego dialektem ukształtowanym w specyficznych warunkach historycznych, geograficznych i społecznych.
Zosia i Karol w Ostrołęce
Publikacja / Aktualizacja: 17.12.2013.


Nakład wyczerpany
PUSZCZA ZIELONA przyroda, folklor, historia
Publikacja / Aktualizacja: 16.12.2013.


Nakład wyczerpany<< Poprzednia 1 2 Następna >>