Kurpie - uroczystość

14 września zakończyliśmy Letnią Szkołę Dialektu Kurpiowskiego. Mówimy po kurpiowsku!
Zajęcia odbyły się w Jednorożcu i Myszyńcu.
Dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Powiat Ostrołęcki, Związek Kurpiów mógł po raz kolejny zaprosić na bezpłatne warsztaty. Podczas nich uczestnicy mogli poznać bliżej historię regionu, kulturę i przede wszystkim uczyć się mówić po kurpiowsku. Letnie zajęcia odbyły się w sierpniu w Jednorożcu i we wrześniu w Myszyńcu. Wśród wykładowców znalazła się Maria Weronika Kmoch, Irena Bachmura czy Danuta Staszewska.
Wszyscy uczestnicy ukończyli warsztaty z wynikiem pozytywnym i otrzymali certyfikaty.
W ramach zadania: „Mówimy po kurpiowsku! Letnia Szkoła Dialektu Kurpiowskiego” niebawem ukaże się ilustrowany słownik kurpiowski.

Warszaty dialektu Jednorożec

Warszaty dialektu Myszyniec